کتاب خواندن یکی از راه های رسیدن به آرامش

کتاب خواندن راه رسیدن به آرامش!

کتاب خواندن راه رسیدن به آرامش!

سلام عرض می کنم خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت آرام روان

همه ما می خواهیم به اوج برسیم و پله های موفقیت را یک شبه طی کنیم و به آرامش برسیم. اما نکته مهم اینجاست که خیلی از افراد راه های رسیدن به اوج، موفقیت و آرامش را فراموش کرده اند.

برای مثال اگر بخواهیم تعداد کتاب خانه ها و کتاب فروشی های شهر خودمان را با مغازه های کبابی، ساندویچی ها، رستوران ها، کافی شاپ و … مقایسه کنیم، که البته نیازی به مقایسه کردن نیست و همه ما می دانیم که تعداد کدام بیشتر است!

متاسفانه خیلی از افراد برای مغز خودشان هیچ ارزش و اهمیتی قائل نیستند و شکم را در اولویت قرار داده اند. خیلی راحت یک غذای 50 هزار تومانی را تهیه کرده و می خورند، بدون اینکه کوچک ترین فایده ای داشته باشد. ولی با کتاب که بهترین و مفیدترین غذا برای مغز و روح است، قهر هستند. یا در خوش بینانه ترین حالت هنگام خریدن کتاب دستانشان می لرزد و اولین کاری که می کنند، نگاه کردن به پشت جلد و یا صفحه مشخصات کتاب می باشد و به دنبال قیمت کتاب می گردند نه محتوا و مطالب مفید آن!!

برعکس افراد خیلی کمی هستند که اولویت اول آن ها مغزشان می باشد. برای مثال من یک استاد بزرگی دارم که در حوزه کاری خودشان فرد بسیار موفق و توانمندی هستند. ایشان می گفتند که سختی های خیلی زیادی را تحمل کرده اند و خیلی از روزهای زندگی شان، با وجود مشکلات مالی شدیدی که داشتند بین غذای شکم و غذای مغز، دومی را انتخاب کردند و ترجیج دادند که شکم شان خالی بماند ولی مغزشان سیر بماند.

کاش این افراد را الگوی خودمان قرار می دادیم و به دنبال آسایش و آرامش در تجملات زندگی و چشم و هم چشمی ها نبودیم.

آقای مصطفی رحماندوست نویسنده خوب کشورمان جمله خیلی قشنگی دارند و می گویند که در جامعه ما دو مشکل بزرگ وجود دارد:

“اول اینکه همه، من هستیم و ما را به رسمیت نمی شناسیم و دوم اینکه کتاب نمی خوانیم.”

یکی از بهترین های راه های رسیدن به آرامش واقعی، کتاب خواندن است و توصیه می کنم که از همین الان شروع کنید و حداقل روزانه 10 دقیقه زمان صرف مطالعه کنید. به خودتان قول بدهید. البته منظورم جستجو در اینترنت و خواندن پیامک ها و وقت گذاشتن در شبکه های اجتماعی نیست!

از کتاب قرآن شروع کنید و بعد کتاب های فیزیکی بخرید، مطمئن باشید ضرر نخواهید کرد. کتاب های موجود در کتاب خانه ها هم گزینه مناسبی هستند و هزینه عضویت یکساله در کشور عزیزمان ایران، فقط پنج هزار تومان معادل یک شارژ تلفن همراه می باشد که در عرض یک روز مکالمه تمام می شود! ولی یکسال با کتاب های بسیار عالی صحبت خواهید کرد و آرامش واقعی را احساس می کنید.

مسئله این نیست که خریدن کتاب برای شما چقدر گران تمام خواهد شد بلکه مسئله این است که نخواندن کتاب چقدر برای شما گران تمام خواهد شد.

علت رشد و پیشرفت کشورهایی مثل ژاپن، چین، انگلیس و آمریکا چیست؟ سرانه مطالعه مردم آن ها 80 تا 100 دقیقه است ولی متاسفانه سرانه مطالعه مردم ما طبق آخرین آمار فقط 2 دقیقه بوده است. البته به نظر من این آمار هم اشتباه است! 😥

من امروز 10 دقیقه وقت برای مطالعه اختصاص دادم و این 3 چیز را یادگرفتم:

1- ——————————————–

 

2- ——————————————–

 

3- ——————————————–

صادق عباسی – آرام روان

دلتون شاد و لبتون خندون

در پناه حق

1 نظر
  1. ف. برخورداری می گوید

    سلام. به نکته مهمی اشاره کردید. این همان دردی است که باعث می شه در زندگی به خاطر عدم آگاهی مدام انتخابهای نادرست انجام دهیم و بعد میلیونها تومان هزینه جبرانش رو بپردازیم مثل پدر و مادری که دو تا کتاب فرزندپروری نمی خوننن و بعد میلیونها تومان هزینه مدرسه غیرانتفاعی می کنند چون می دونند مشکلات رفتاری فرزندشون اینقدر زیاد هست که در مدرسه دولتی دوام نیاورد. زوجی که دو تا کتاب درباره انتخاب همسر نمی خوانند و بعد که کار به جدایی رسید میلیونها تومان هزینه وکیل و دادگاه و مشاور می کنند و … . به امید روزی که با تلاش افرادی مثل شما این فرهنگ در کشورمان تغییر کند و هزینه برای کتاب اولین انتخاب در سبد هزینه های زندگی هر خانواده ایرانی باشد.

نظرت را بنویس

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.