مدیریت استرس با داشتن یک دوست خوب

مدیریت استرس با داشتن یک دوست خوب

مدیریت استرس با یک دوست خوب

برای مدیریت استرس خودتان حتماً یک دوست خوب پیدا کنید.

با دیگران ارتباطات خوب و موثری را برقرار کنید. سعی کنید دوستان خوب و صمیمی پیدا کنید. گاهی اوقات حرف زدن با کسانی که در زندگی شما هستند، به شما حس خوبی را می دهد و میزان استرس هایتان را تا حد بسیار بالایی کاهش می دهد.

با آن ها حرف بزنید، درد دل بکنید، شکایت کنید، شوخی کنید، بخندید و خوش باشید. وقتی از مردم بپرسید که بعد از خانواده، بیشترین چیزی که در زندگی شان ارزشمند و مهم است، چیست؟ به احتمال زیاد بیشتر آن ها خواهند گفت: یک دوست خوب.

ولی متاسفانه اگر بپرسید که تعداد دوستان خوبشان چند نفر است؟ پاسخی نخواهند داشت و یا تعداد دوستان خوب آن ها کمتر از تعداد انگشت های دست می باشد.

پیدا کردن دوستان خوب کار بسیار سختی است ولی تشخیص اینکه دوستی که انتخاب کرده ایم، دوست خوبی هست یا نه، کار سخت تری می باشد.

جالب است که بدانید: داشتن دوست خوب، سیستم دفاعی بدن شما را تقویت می کند، میزان فشار خون تان را کاهش می دهد و حتی باعث افزایش طول عمرتان خواهد شد.

طبق تحقیقاتی که روی هفت هزار زن انجام شد، محققان دریافتند که این زنان زمانی که دوستان کمتری داشتند، احتمال ابتلا به سرطان و خطر مرگ در آن ها خیلی بیشتر از زنانی بود که دوستان زیادی داشتند.

دوست خوب همیشه و در سخت ترین شرایط در کنار شما خواهد بود، البته اگر شما هم برای او دوست خوبی باشید. من از وقتی که اهداف و شیوه زندگی کردن را تغییر داده ام سعی می کنم که تعداد دوستان خوب زیادی را پیدا کنم و تا حدودی موفق عمل کرده ام و خیلی خیلی خوشحال هستم.

امیدوارم که شما هم دوستان بسیار خوبی داشته باشید و اگر این چنین نیست، خیلی سریع اقدام کنید و در پی یافتن دوستان خوب و صمیمی باشید. می توانید از خصوصیات یک دوست خوب که در مقاله بعدی گفته ام استفاده کرده و دوستانی را پیدا کنید که استرس هایتان را کاهش داده و حال شما را بهتر کنند. البته ناگفته نماند که شما هم باید این خصوصیات را داشته باشید و آن ها را در خودتان تقویت کنید.

امام علی (ع) می فرمایند:

“ناتوان ترین مردم کسی است که نمی تواند دوست خوب پیدا کند و

ناتوان تر از او کسی است که دوست خوب را از دست می دهد.”

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]همین الان فکر کنید و ببینید که چند تا دوست خوب در زندگی شما وجود دارد و آن ها چه ویژگی هایی دارند؟ اسم دوست خوب تان را با ویژگی هایش بنویسید.[/box]

آرزو می کنم دوستان بسیار خوب و وفاداری داشته باشید.

تک تک لحظه های عمرتون پر از خنده باد.

صادق عباسی – آرام روان

نظرت را بنویس

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.