مدیریت استرس در سخنرانی و صحبت در جمع

سلام عرض می کنم خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت آرام روان

طبق آمار ۸۰ درصد مردم جهان از صحبت کردن در جمع می ترسند و استرس کل وجودشان را فرا می گیرد ولی جالبه که هیچ وقت به دنبال حل این مشکل نمی روند و با آن کنار می آیند!

مدیریت استرس در سخنرانی و صحبت در جمع بهترین راه حل می باشد.

اولین نکته ای که باید بگم این است که بزرگترین سخنرانان ایران و جهان هم در هنگام سخنرانی استرس را تجربه می کنند ولی چون می دانند که چگونه باید آن را مدیریت و کنترل کنند، به خوبی از پس آن بر می آیند.

در واقع از استرس هایشان فرار نمی کنند بلکه همانطور که در مقالات قبلی گفتم :

۱- در اولین گام استرس های خودشان را شناسایی می کنند.

۲- عوامل موثر در ایجاد استرس را شناسایی می کنند.

۳- در جعبه ابزار مدیریت استرس خود، تکنیک ها و راهکارهای زیادی دارند.

۴- قبل و حین سخنرانی و صحبت در جمع، پاسخ های استرس شان را کنترل می کنند.

تمرین تمرین تمرین

ما می توانیم با تمرین و تکرار زیاد و سخنرانی های خیلی کوچک در جمع های حتی ۲ یا ۳ نفره به نحو خیلی موثری استرس خود را در سخنرانی و صحبت در جمع مدیریت کنیم.

خود من با این روش توانستم تا حد بسیار مطلوبی استرس در سخنرانی و صحبت در جمع ۲۰ نفره را مدیریت کنم ولی هنوز هم برای سخنرانی های بزرگتر استرس دارم و نیاز به تکرار و تمرین بیشتری دارم.

برای مدیریت استرس در سخنرانی و صحبت در جمع حتماً به نکات زیر عمل کنید:

۱- تجسم آن جمع را فراموش کن.

۲- فقط بر نفس کشیدنت تمرکز کن.

۳- اندکی سکوت کن.

۴- سخنرانی تو هدیه به مخاطب است، پس آن را بدون استرس تقدیمشان کن.

حس اطمینان و اعتماد به نفس از همین جا به وجود می آید.

در حین سخنرانی و صحبت در جمع اندکی سکوت و اختصاص زمانی برای تنفس عمیق خیلی اثر بخش خواهد بود و نه تنها به مخاطب آسیبی نمی رساند بلکه آنها هم استرس کمتری خواهند داشت و حرف های ما را بهتر می شنوند و می فهمند.

ولی ای کاش استرس ما فقط واکنش جنگ و گریز برای سخنرانی و صحبت در جمع بود و مهمترین قسمت که اثرات روانی بعد از آن می باشد را بتوانیم به خوبی کنترل کنیم و آرامش داشته باشیم.

برای مدیریت استرس در سخنرانی و صحبت در جمع تکنیک ها و راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد ولی اگر به ۴ نکته فوق واقعاً عمل کنید در لحظه سخنرانی فوراً به شما کمک می کند که تا حد بسیار زیادی استرس خودتان را مدیریت کنید.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]بزرگترین چالش برای اینکه بهتر صحبت کنید باید در ذهن شما باشد نه در دهانتان.[/box]

از شما دعوت می کنم که پیام اختصاصی خانم داین ویندینگلند در رابطه با مدیریت استرس در سخنرانی و صحبت در جمع، که برای مربی و استاد سخنرانی من – جناب آقای محمد پیام بهرام پور – ارسال شده را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

پیام اختصاصی داین ویندینگلند (Diane Windingland) – ترس از سخنرانی

البته نقشه ذهنی آن را هم من برای شما عزیزان آماده کردم که می توانید از لینک زیر آن را دانلود کنید.

 💡 دانلود فایل پی دی اف نقشه ذهنی مدیریت استرس در سخنرانی و صحبت در جمع ➡ 

مدیریت ترس از سخنرانی Dian Windingland

در پایان پیشنهاد می کنم که فرصت را از دست ندهید و در سمینار مدیریت ترس از سخنرانی استاد محمد پیام بهرام پور  که در روز جمعه ۴ دی ۹۴ برگزار می شود حتماً شرکت کنید. من در این سمینار حضور دارم و منتظر دیدار شما هستم.

شاد و پرانرژی باشید و همیشه لبخند بر لبانتان جاری. 😀

صادق عباسی – آرام روان

نظرت را بنویس

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.