خنده یک داروی فوق العاده برای کاهش استرس

0 7

خنده یک داروی فوق العاده برای کاهش استرس

سلام همراهان شاد و خندان آرام روان

خندیدن یک داروی فوق العاده برای کاهش استرس است.

روزانه چند دقیقه لبخند می زنید؟ روزانه چند دقیقه می خندید؟

الان که دارید این مطلب را می خوانید آیا لبخند بر لب های شما نشسته یا کاملاْ جدی و اخمو هستید؟

لب هایتان را تا انتها باز کنید و لبخند بزنید و بی دلیل بخندید!

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]“با خنده عمر طولانی تری خواهید داشت.”[/box]

شاید تعجب کنید ولی ما قادر به خندیدن نیستیم. کافی است به اطرافتان نگاهی بیاندازید و ببینید که نه تنها خنده بر روی لب های مردم نیست بلکه چهره اکثر مردم شاد نیست. دیدن لبخند در چهره مردم باعث شادابی و نشاط شما می شود. پس شما هم لبخند بزنید.

برای مثال افرادی که دچار حمله های قلبی می شوند، توانایی خنداندن خودشان را ندارند و حس شوخ طبعی خودشان را از دست داده اند. یا حداقل با افراد شوخ طبع، ارتباطات خوبی برقرار نکرده اند.

افرادی که حس شوخ طبعی خیلی بالایی دارند، خندان بودن را یاد گرفته اند و زندگی را خیلی جدی نمی گیرند.

اگر زندگی را خیلی خیلی جدی بگیریم فقط میزان استرس های خودمان را بیشتر و بیشتر می کنیم. سلامت و شادابی خومان را به خطر می اندازیم.

خنده قدرت عجیبی دارد و یک چهره غمگین و ناراحت را به یک چهره شاد و جذاب تبدیل می کند. گاهی اوقات یک لبخند کوچک همه چیز را تغییر می دهد و به شما آرامش عجیبی را می دهد.

این جمله ی دکتر ادوارد دبونو در کتاب شش کلاه تفکر را خیلی دوست دارم و همیشه سعی می کنم به آن عمل کنم:

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]ماسک شاد و ماسک غمگین با یکدیگر تفاوت دارند ولی بازیگر یکی است.[/box]

ماسک شادی

شاید عجیب به نظر برسد اما خنده بهترین و ارزان ترین داروی کاهش استرس است. پس خندیدن را یاد بگیرید. البته با هم خندیدن را نه به هم خندیدن! و همیشه سعی کنید به جمله فوق عمل کنید. ماسک غمگینی را بردارید و ماسک شادی را جایگزین آن کنید و یا حداقل نقش آدم های شاد را بازی کنید و شادی واقعی را احساس کنید.

داستان خنده درمانی

یک شخصی بیماری غیر قابل درمانی گرفته بود و زندگی اش کاملاً فلج شده بود. او دردهای زیادی داشت و انواع داروهای خواب آور و تسکین دهنده را خورده بود. ولی هیچ نتیجه ای نگرفته بود.

ولی روحیه و انگیزه خودش را از دست نداده بود. او تصمیم گرفت تا برای درمان خودش دست به کار شود. در اولین اقدام کتاب های طنز را مطالعه کرد، سپس مشغول تماشای فیلم های کمدی شد.

او با انجام این کار پس مدت کوتاهی، بهبود یافت و توانست سلامتی خودش را بدست آورده و به کار خود برگردد. راز مهمی که او کشف کرد این بود:

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]“با ۱۰ دقیقه خنده در روز می توانست چندین ساعت خواب بدون درد داشته باشد.”[/box]

داستانی که خواندید متعلق به نورمن کازینس بود. او اولین کسی بود که ایده شفابخش بودن خنده را مطرح کرد و شیوه ابداعی خود را خنده درمانی نامید. خیلی ها ادعای او را قبول نداشتند. ولی امروزه محققین و پزشکان معتقد هستند که خنده، معجزه می کند.

خنده، روند گردش خون را بهبود می بخشد، هضم غذا را آسان می کند، باعث کاهش دردهای عضلانی می شود و تاثیرات فوق العاده زیادی روی جسم و روان ما می گذارد.

خاصیت دارویی خنده از لحاظ علمی اثبات شده است و توصیه می کنم که برنامه خنده را به زندگی روزانه خود اضافه کنید.

انجمن سلامت کشور انگلیس به خاطر اهمیت زیاد خنده و تاثیر شگفت انگیز آن روی ذهن و جسم، هفته ای را به نام هفته ی خنده نام گذاری کرده اند. این انجمن اعلام کرده است که لبخند و خندیدن در کاهش تصادفات و حوادث نقش بسزایی داشته است. هم چنین عملکرد کاری افراد را افزایش می دهد.

تحقیقات اخیر نشان داده اند که خنده و شوخی در محیط کار، استرس های کاری را کاهش می دهد و باعث افزایش تمرکز و خلاقیت می شود. در کشورهای پیشرفته، بعضی از شرکت ها برای کارکنان خود، کلاس های آموزش خنده برگزار می کنند.

مطمئنم که یک روز شما را هم در باشگاه خنده آرام روان ملاقات خواهم کرد.

صادق عباسی – آرام روان

شاد شاد شاد باشید و همیشه خندان و پر انرژی

خنده آرام روان

شاید این مطالب رو هم دوست داشته باشید! تمام مطالب

چرا نظرتان را نمی نویسید؟

مطمئن باشید که نظر شما با دقت، مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.

از شما متشکریم که با نظرات خود به ما انرژی لازم برای ادامه مسیر را می دهید.

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا