تنفس آگاهانه: اولین گام در تنفس صحیح

0 36

تنفس آگاهانه

تنفس آگاهانه 1

سلام و سلام دوستان پرانرژی

امیدوارم حالتون خوب و نفس تون گرم باشه!

تنفس آگاهانه چیست و چه کمکی به ما می کند؟

قدم اول در تنفس صحیح، افزایش آگاهی از عادت نفس کشیدن می باشد و اینکه بدانیم، یادگیری این تکنیک فقط برای بالا بردن مهارت های ما و رسیدن به آرامش در شرایط های گوناگون است.

همانطور که گفتیم استرس مشکل اصلی قرن حال حاضر ما می باشد و روزانه با شرایط و موقعیت های مختلفی روبرو می شویم و خیلی زود تنفس ما سطحی می شود.

به طور مثال وقتی قرار است در جمعی صحبت کنید، با مشتری مهمی ملاقات دارید، با همکاران خود سر و کله می زنید، با کودک خشمگین برخورد کنید و موقعیت هایی از این قبیل، باید یادمان باشد که تنفس آگاهانه، آرام، یکنواخت، منظم و صحیح داشته باشیم و سلامتی خودمان را حفظ کنیم.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]گاهی اوقات تنها چیزی که باعث ایجاد یک احساس خوب می شود فقط یک تغییر ساده و کوچک است.[/box]

وقتی از تنفس کردن خودتان آگاه می شوید و به دنبال اصلاح شیوه تنفس تان هستید، ذهن شما آرام شده و جسم تان نیز در حالت آرامش قرار می گیرد.

فقط به این نکته توجه کنید که تغییر نیاز به زمان دارد و هیچ وقت عجله نکنید. هدف ما دستیابی به یک الگوی تنفسی صحیح و کاهش استرس می باشد نه افزایش آن.

از هر فرصتی برای تنفس آگاهانه استفاده کنید تا آن را به صورت عادات روزانه خود درآورید. من خودم اول با همین کار شروع کردم و به مرور زمان این تکنیک را به عادت روزانه خودم تبدیل کردم و الان خیلی راحت از طریق شکم نفس می کشم و احساس بسیار خوبی دارم.

با یادگیری تمرینات تنفسی، می توانید به عنوان مهارت های آرام سازی در هر زمان و مکان از آن ها استفاده کرده و نتایج فوق العاده این تمرینات را مشاهده کنید.

روش هایی ساده، کوتاه، مفید و رایگان که تقریباً همه جا قابل استفاده است. مثل پشت میز کار، سخنرانی و صحبت در جمع، در ماشین، قطار یا اتوبوس، هنگام خرید کردن، قرارهای کاری مهم و غیره.

سپاسگزارم

صادق عباسی – آرام روان

شاد شاد شاد باشید.

aramravan1

[mailerlite_form form_id=1]

شاید این مطالب رو هم دوست داشته باشید! تمام مطالب

چرا نظرتان را نمی نویسید؟

مطمئن باشید که نظر شما با دقت، مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.

از شما متشکریم که با نظرات خود به ما انرژی لازم برای ادامه مسیر را می دهید.

طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا